Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Välj annan månad

DECEMBER 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
48lö 1
sö 2
  • 10:30–12:00
    Kalender: U15
    Plats: Enskedehallen
  • 11:00–12:00
    Kalender: U9
    Plats: Klamparhallen - Pipersgatan 43
  • 12:15–14:00
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 12:45–14:00
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: U11
    Beskrivning: https://goo.gl/maps/goUAQKwmm252
    Plats: Södermalmsskolan
  • 18:30–20:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Södermalmsskolan
Första söndagen i advent
49må 3
ti 4
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:15–21:00
    Kalender: U15
    Plats: Rålambshovsskolan
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3,
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
on 5
  • 17:30–19:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Aspuddensskola
  • 19:00–21:30
    Kalender: U19
    Beskrivning: Vi träffas på Pitchers för att äta gott, spela och ha trevligt tillsammans. 
    Plats: Pichers Skärholmen
to 6
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
fr 7
  • 18:00–19:30
    Kalender: U11
    Beskrivning: https://goo.gl/maps/VGt2zHDd2Js
    Plats: Herrängens skola, Älvsjö
lö 8
sö 9
  • 10:30–12:00
    Kalender: U15
    Plats: Enskedehallen
  • 11:00–12:00
    Kalender: U9
    Plats: Klamparhallen - Pipersgatan 43
  • 12:15–14:00
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 12:45–14:00
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: U11
    Beskrivning: https://goo.gl/maps/goUAQKwmm252
    Plats: Södermalmsskolan
  • 18:30–20:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Södermalmsskolan
Andra söndagen i advent
50må 10
ti 11
  • 17:30–19:30
    17:15
    Kalender: U11
    Samlingsplats: Pitchers Skärholmen
    Beskrivning: U11 har blivit inbjudna av Niklas Backlund: Tjena Tänkte bjuda in u11 på barnkalas hos oss.Fri bowling och spel och fri mat. Motkravet är att vi...
    Plats: Pitchers Skärholmen
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:15–21:00
    Kalender: U15
    Plats: Rålambshovsskolan
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3,
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
on 12
  • 17:30–19:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Aspuddensskola
to 13
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
fr 14
  • 18:00–19:30
    Kalender: U11
    Beskrivning: https://goo.gl/maps/VGt2zHDd2Js
    Plats: Herrängens skola, Älvsjö
lö 15
sö 16
  • 10:30–12:00
    Kalender: U15
    Plats: Enskedehallen
  • 11:00–12:00
    Kalender: U9
    Plats: Klamparhallen - Pipersgatan 43
  • 12:15–14:00
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 12:45–14:00
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: U11
    Beskrivning: https://goo.gl/maps/goUAQKwmm252
    Plats: Södermalmsskolan
  • 18:30–20:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Södermalmsskolan
Tredje söndagen i advent
51må 17
ti 18
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:15–21:00
    Kalender: U15
    Plats: Rålambshovsskolan
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3,
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
on 19
  • 17:30–19:00
    Kalender: U13
    Beskrivning: Inomhusträning för alla spelare i U13.
    Plats: Aspuddensskola
to 20
  • 19:00–20:30
    Kalender: HERR
    Plats: Fryshuset
  • 19:45–21:30
    Kalender: U17 Kalender
    Beskrivning: Simlångsvägen 50. T-bana: Gullmarsplan  http://www.stockholm.se/-/Serviceenhetsdetaljer/?enhet=192a40ac026044c68854eb63f9b0f7d9
    Plats: Enskedehallen, Motionsrum 3
  • 19:45–21:30
    Kalender: U19
    Plats: Enskedehallen
fr 21
lö 22
sö 23
Fjärde söndagen i advent
52må 24
Julafton
ti 25
Juldagen
on 26
Annandag jul
to 27
fr 28
lö 29
sö 30
53må 31
Nyårsafton

Postadress:
Stockholm Mean Machines IF - Amerikansk Fotboll
Zinkensdamms idrottsplats, Ringvägen 16
11726 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

HUVUDSPONSORER

PMA

 

Hyreslandslaget

 

SAMARBETSPARTNERS
GULD

VOOM

 

Wolksvagen

 

Saga Motion

 

Swebus

 

SAMARBETSPARTNERS
SILVER

PMA

 

SAMARBETSPARTNERS
BRONS

Stockpipe

 

Hard Rock Cafe Stockholm

 

Pitchers

 

North Side Sport

 

Stans skönaste yrkesbutik

 

Traffic

 

Sorunda

 

Stockholms Åkeri AB

 

 MIAB Mark och Infra AB

 

Gnesta Bergbyggare AB

 

 NF Måleri

 

MEAN MACHINES SPONSOR

company expense

 

Europcar

 

Norden Entrepenad AB

 

Make Green

 

Wangeskog

 

Triobe AB

Raklitz Sweden AB

Stockholm Constructionsite AB